Makati: Red Light District

Makati’nin en renkli sokağındayız. Bu sokak sabah akşam her daim kalabalık. Yerlisi ya da yabancısı olsun çoğu kişinin özellikle gençlerin tercih ettiği bir yer. Kaldığım Hostel bu sokağın çok yakınında bir yerdeydi. Kafeteryalar, gece kulüpleri, masaj salonları, Asya ve Avrupa mutfaklarından restoranlar, pavyonlar, tavernalar, seyyar yemek arabaları, oteller, moteller ve mini marketlere kadar her şeyi bulabileceğiniz bir yer.

Makati Red Light District

Kaldırımlarda yürürken genç kızların masaj tekliflerini, hayat kadınlarının laf atmalarını, Ladyboy’ların gözünüzün içine baka baka kendilerini kusursuz bir biçimde sunmalarını, gece kulüplerinden gelen eğlence seslerini, pavyon kapılarından sizi parmak uçlarıyla içeriye davet eden kadınları, ellerinde kutu kutu viagra ile dolaşan satıcıları, dilencileri, çıplak dolaşan küçük çocukları, açlıktan kemikleri sayılan teyzelerin beton direklere yaslanarak dinlenmelerini, marketlerin ve diğer iş yerleri önünde pompalı tüfeklerle bekleyen özel güvenlik görevlilerini, cadde boyunca sizi takip eden taksicileri her daim görmeniz mümkün. Sanki çoğunluğu drama, trajedi ve komedi olan tiyatro eserlerini izliyormuşsunuz gibi geliyor. Görüp duyduklarınız karşısında bazen üzülüyorsunuz, bazen gülüyorsunuz bazen sadece söyleyecek kelime bulamıyorsunuz.  Bazen ise sadece can sıkıntınızı alması için caddede bulunan geniş görüş açısına sahip ve biraz yüksekte bulunan bir bara oturup içkinizi yudumlayarak tüm olup bitenleri film gibi izliyorsunuz.

Shampoo Bar

Cafe Cubana

Hepimiz insan olarak doğuyoruz ancak hayat herkes için farklı bir senaryo işte. Doğru ya da yanlış denen bir şey yok gibi. Sana doğru olan başka bir diyarda tam tersi yanlış olarak da gelebilir başkasına. Birisi sokakta, acımasız hayat koşullarına karşı direnirken bir diğeri aynı yerde bulunan lüx bir otelin en üt katındaki havuzunda elinde kokteyli ile keyif yapabiliyor. Fotoğrafları çektiğim gün bu anlattığım iki farklı senaryoyu birebir gördüm. İlk defa karşılaştığım bir durum değil elbet ama bu anlattıklarımın hepsi aynı caddenin farklı iki sokağında ve aynı anda gerçekleşince beni de etkiledi doğrusu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir