Nisan’da Tokyo Başkadır

Tokyo’da kaldığımız 6 günlük süreçte olabildiğince şehirdeki en popüler yerleri görmeye çalıştık. Bunlardan en çok beğendiğim ve tavsiye ettiklerim aşağıda bulunuyor.

1) Shinjuku Gyeon Ulusal Parkı

Giriş: 200¥
Açılış-Kapanış: 9:30~16:30

Bu parkı yaklaşık üç saat boyunca hiç durmadan dolaştık. Gayet huzurlu bir ortamda hem çimenlere uzanıp güneşin tadını çıkarabilir hem de uzun bir Hanami gezintisi yapabilirsiniz. Abartmamak kaydıyla dışarıdan yiyecek getirmek mümkün.

İçeride Ayva Dalı, Bahar çiçeği (ipheion uniflorum)’den tutunda Mendil Ağacı‘na kadar toplamda 18 çeşit çiçek türü bulunmakta.

Edo döneminde (1603~1868) Naita ailesine ait konağın yeri durumundayke günümüzde ulusal bir park olarak kullanınma açılmış durumda.

Edo döneminde (1603~1868) Naita ailesine ait konağın yeriyken günümüzde ulusal bir park olarak halka açılıyor


2) Takeshita Sokağı

Takeshita sokağı, Harajuko semti içinde kalan Tokyo’nun en kalabalık ve popüler sokaklarından birisidir. Sokak sürekli canlı ve karnaval havasında, özellikle genç jenerasyonun tercih ettiği bir yer. Rengarenk butik mağzalar, eğlence mekanları, restoranlarlar, sinemalar, barlarla dolup taşan sokakta kalabalıktan dolayı bazen yürümekte zorlanabilirsiniz.

3) Shibuya İstasyonu
(Dünyanın en kalabalık Yaya Geçidi)

Tokyo’ya gelip buradaki yaya geçidi kullanmadan gitmeteyin. Çünkü burası dünyanın en kalabalık ve en ünlü dört yol ağzı olarak biliniyor. Yayalar için yeşil ışık yandığında sanki bir ordu koştura koştura üstünüze doğru geliyor hissiyatı oluşuyor. Shibuya semtinde bulunan geçit her daim kalabalık ancak özellikle akşam iş çıkışında gitmeniz önerilir. Fast and Furious filminin bazı sahneleri de burda çekilmiş.

Önce

Sonra

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir